• موقعیت مکانی
  اصفهان، نجف آباد
 • برنامه کاری
  8-17
 • مشاوره رایگان
  09132306916
Homeنکات مهم در انتخاب دستگاه
خانه نکات مهم در انتخاب دستگاه
 • اندازه دستگاه

۱- اولین چیزی که در خرید دستگاه شست ­و­شو باید در نظر گرفته شود، اندازه­ های آن است. اولین مورد آن است که محیطی که دستگاه در آن نصب می­ شود، باید به اندازه کافی عریض باشد تا کارگر به راحتی بتواند دور آن حرکت کند.

۲- دومین نکته عرض فرش هایی که باید شسته شود. برای مثال فرش ­های مناطق مرکزی ایران بیشتر دارای ابعاد ۴*۳ یا اصطلاحاً ۱۲ متری می­باشند ولی فرش­ های مناطق شمالی بیشتر ۳*۲ یا ۶ متری می باشند. اگر ۹۰ درصد فرش­ هایی که باید شسته شوند، برای مثال دارای ابعاد ۴*۳ هستند، دستگاه با عرض کارگیر ۳/۳ متر باید انتخاب شوند. ماشین ­ها قادر هستند به صورت اتوماتیک عرض کمتری را در زمان لازم شست­ وشو دهند. همین نکات برای انتخاب دستگاه آبگیر تک­لول نیز صدق می­کند. دستگاهی باید انتخاب شود که متناسب با عرض فرش­ ها باشد.

 • مشخصات فنی دستگاه

از موارد دیگری که در زمان خرید دستگاه باید مد نظر قرار گیرد، مشخصات فنی دستگاه است. اگر تأسیسات زیربنایی موجود شامل برق، آب و باد به اندازه کافی نباشند، باید هزینه اضافی برای تأمین آنها انجام شود. میزان آب و برق مصرفی دستگاه باید به خوبی بررسی شود. در مواردی که دستگاه یکپارچه باشد، باید شرایط حمل و نقل در نظر گرفته شود (تذکر: دستگاه شست­ وشوی تولیدی این شرکت به صورت ماژولار می­ باشد).

 • کیفیت شستشو و سرعت دستگاه

ظرفیت و سرعت دستگاه شست و شوی فرش باید متناسب با ظرفیت روزانه کارگاه انتخاب شود. کارگاه­ هایی که روزانه به طور متوسط ۵۰۰ مترمربع فرش می­ شویند، دستگاه با یک ردیف برس دیسکی برای آنها کافی است. کارگاه­ هایی که بیش از ۱۰۰۰ مترمربع فرش برای شست­ وشو دارند چون باید با سرعت بیشتری کار کنند، دستگاهی با دو ردیف برس دیسکی برای آنها مناسب­تر است. این موارد برای شست­ وشوی فرش با بیشترین کیفیت باید در نظر گرفته شود.

اطلاعات مفید

-جمعیت منطقه ه­ای که کارگاه قالی­شویی قرار است آنجا تأسیس شود: جمعیت منطقه حداقل باید ۲۰۰۰۰ نفر باشد و برای هر ۲۰۰۰۰ نفر جمعیت یک کارگاه قالی­شویی باید در نظر گرفته شود.

-زمین مورد نیاز برای کارخانه: حداقل زمین مورد نیاز ۱۵۰ مترمربع می­باشد.

-میزان تأسیسات: اگر می­ خواهید ماشین ­آلات کافی نصب کنید، برق کارگاه نباید کمتر از ۵۰ کیلووات باشد. به این دلیل که داشتن چاه آب باعث صرفه­ جویی در هزینه­ ها می­ شود، بهتر است کارگاه شما مجهز به چاه آب باشد.

-عرض مناسب ماشین شست­ وشو: شرکت­ های معتبر شست­ وشوی فرش باید عرض مناسب دستگاه را در نظر داشته و دو نکته را رعایت کنند. اولین نکته این است که محیط نصب آن باید از عرض مناسبی برخوردار باشد تا کارگر بتواند به راحتی اطراف آن حرکت کند و دومین مورد عرض قالی­ هایی است که باید شسته شود.