• موقعیت مکانی
  اصفهان، نجف آباد
 • برنامه کاری
  8-17
 • مشاوره رایگان
  09132306916
Homeدانستنیدرباره دستگاه آبگیر فرش و مزایای آن
خانه درباره دستگاه آبگیر فرش و مزایای آن
11
نوامبر
درباره دستگاه آبگیر فرش و مزایای آن
 • نوشته شده توسط مدیرسایت
 • بدون دیدگاه
 • دانستنی

آبگیری فرش یکی از مهم‌ترین مراحل‌ شستشوی فرش می‌باشد که باید توجه خاصی به آن کرد؛ چراکه پس از شستشو وقتی نوبت به خشک‌کردن فرش می‌رسد، انجام آن بدون تجهیزات قالیشویی لازم کار آسانی نیست. بسیاری از قالیشویی‌های سنتی از آبگیرهای دیگی استفاده می‌کنند. اما آبگیر های دیگی‌، فرش را مچاله و چروک می‌کند و حتی برای تراکم های بالا خطرناک هستند به گونه ای که درخط تاخوردگی باعث پارگی فرش می‌شود، باقی ماندن درصد زیادی از آب در بافت فرش در روش‌های آبگیری سنتی باعث زردی و بوی بد فرش می‌شود و شرایط مساعد برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها را فراهم می‌کند. در روش‌های سنتی بخش قابل توجهی از فضای باز کارگاه برای خشک شدن فرش های شسته شده اشغال می‌شود. در مناطقی که به علت دمای پایین و یا رطوبت بالا از گرمخانه استفاده می‌شود، هزینه نسبتا بالایی جهت سوخت هیترهای گرمخانه به قالی شویی تحمیل می‌شود. به طورکی مصرف برق زیاد، عدم بالانس فرش و دردهای عضلانی ستون فقرات به خاطر بلند کردن فرش از سطح زمین، هزینه های بالای فونداسیون و پی ریزی و کافی نبودن قدرت آبگیری فرش از معایب این دستگاه های قدیمی هستند.

اما یکی از بهترین دستگاه‌هایی که در عرصه آبگیری فرش تولید شده است، آبگیرلوله‌ای می‌باشد که باعث جلوگیری از پارگی و چروک فرش می‌شود و همین امر باعث می شود فرش ها را با کیفیت بالا خشک کند. آبگیرهای لوله‌ای فرش جزو پرطرفدارترین تجهیزات قالی شویی مدرن به شمار می‌روند، چنانکه حتی قالی شویی‌های سنتی که از آبگیرهای دیگی استفاده می‌کنند نیز به استفاده از این ماشین مدرن صنعتی روی آورده‌اند. دستگاه آبگیر فرش نیاز به بتن ریزی و پیچ کردن دستگاه به زمین ندارد این دستگاه برگرفته از تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و به دلیل پایه‌های فنری محکم که در دستگاه استفاده گردیده باعث کم شدن ارتعاشات شده و سر و صدا در این دستگاه از بین رفته است. در این دستگاه فرش به شکل لوله شده بدون تا خوردگی شروع به چرخش می‌کند و آب و مواد شوینده‌ی باقی مانده در بافت فرش با نیروی گریز از مرکز از آن خارج می‌شود. هدف از استفاده از آبگیر لوله ای ، آبگیری فرش با سرعت بالا والبته بدون چروک می باشد. فرش ها پس از خروج از دستگاه آبگیر لوله ای قالی تا حد ۹۸٪ آبگیری می‌شوند ولی هنوز خشک نیستند. جهت خشک کردن کامل فرش‌ها به آفتاب یا هوای گرم نیاز می‌باشد. مسلما با این درصد بالای آبگیری فرش با دستگاه، فرش ها در زمان بسیار کمی معادل نیم ساعت در آفتاب به صورت کامل خشک می‌گردد. ولی در گرمخانه به دلیل وجود فضای بسته ودر نهایت ایجاد رطوبت به زمان طولانی تری نیاز خواهد داشت.

ویژگی ها و مزایا دستگاه آبگیر لوله ای:

صرفه جویی در مصرف آب: سرعت بالای دستگاه باعث خروج سریع املاح و مواد شوینده داخل فرش می‌شود و فرصت فیلتر شدن از املاح گرفته می‌شود.

صرفه جویی در مصرف انرژی: دستگاه با بهره گیری از درایورهای back-to-back از اینرسی لوله هنگام توقف برای تبدیل و بازگرداندن برق به شبکه بهره می برد. در بعضی مناطق این انرژی به صورت گرما به گرم خانه فرش منتقل می‌شود.

صرفه جویی در زمان: در این دستگاه با حذف درب، زمان باز و بسته کردن درب حذف شده و در زمان صرفه جویی می شود.

جاذب ارتعاش: با بهره گیری از ساختار بهینه برای جذب ارتعاشات، لرزش های موجود در دستگاه به حداقل رسانده شده است.

همانطور که گفته شد، آبگیری فرش یکی از مهم ترین بخش های شستشو فرش می‌باشد که باید توجه خاصی به آن کرد زیرا فرشی که شما به مشتریانتان تحویل می‌دهید باید بدون نم و کاملاً خشک شده باشد تا کیفیت کار شما زبانزد مشتریانتان شود. حال اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که راحتی کار و کیفیت آن را به تبلیغات گسترده ترجیح می‌دهید، بهتر است از دستگاه آبگیر فرش استفاده کرده تا کیفیت بی نظیری را تجربه کنید. شما زمانی که تصمیم به خرید یک محصولی دارید باید توجه کنید که محصولی که در اختیار شما قرار میگیرد آیا از قطعات خوبی تشکیل شده یا خیر و آیا از طرف سازنده و فروشنده خدماتی برای محصول در نظر گرفته شده یا نه؟ شرکت ستارگان فن آوران خودرو، مفتخر است با ارائه بهترین محصولات در رنج دستگاهای قالیشویی و شستشو فرش و خدمات پس از فروش استثنایی خیال شما عزیزان را در همه جوانب راحت کرده و راحتی را به شما هدیه دهد.